PFR Portal PPK na VIII Kongresie PIU
forum dyskusji branży ubezpieczeniowej
W dniach 20-21 października 2021 r. w sopockim Hotelu Sheraton odbył się VIII Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń, zaliczany do jednych z najważniejszych forów dyskusji branży ubezpieczeniowej w Polsce. W prestiżowym wydarzeniu wzięła również udział spółka PFR Portal PPK.
Tematyka tegorocznej edycji Kongresu PIU skupiona była wokół wyzwań związanych z kryzysem pandemicznym koronawirusa. To wyjątkowe spotkanie podzielone było na kilka bloków tematycznych, w których udział wzięli eksperci branżowi.
Udział w panelu dyskusyjnym PFR Portal PPK
W panelu zatytułowanym Test pandemiczny – współpraca branży, regulatora i nadzoru w celu ochrony klienta i rynku udział wzięli: Robert Zapotoczny – prezes PFR Portal PPK, dr hab. Jacek Jastrzębski, prof. UW – przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, dr hab. Beata Kozłowska-Chyła – prezes PZU SA, a także Anna Włodarczyk-Moczkowska – prezes Wiener TU SA. Moderatorem spotkania był Paweł Zielewski – redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika Forbes.
Pandemia i jej wpływ na codzienną pracę jednym z wątków dyskusji
To, co się stało w roku 2020 i to z czym mamy do czynienia teraz zmieniło i zmieni na zawsze charakter biznesu, liderów, podejścia do potrzeb partnerów, klientów. Wszyscy musieliśmy zmienić tryb pracy – zauważył Paweł Zielewski.
Rozwiązaniem, które na pewno było wymuszone przez kryzys pandemiczny, czyli sytuacja, w której znaleźliśmy się wszyscy w sposób absolutnie niespodziewany, która wymagała ochrony zdrowia i życia naszych pracowników i klientów, była praca zdalna i zorganizowanie odpowiednich narzędzi do jej wykonywania – powiedziała dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.
Wprowadziliśmy różne ścieżki sprzedaży, ze względu na preferencje klienta, które pozwalały na podpisywanie umów zdalnych na odległość, z potwierdzeniem SMS-owym czy poprzez wysłanie linków do klientów – zaznaczyła Anna Włodarczyk-Moczkowska.
Wydaje mi się, że naszym sukcesem w czasie pandemii było między innymi to, że udało się uniknąć takiego myślenia, że na wszystko trzeba zareagować nowymi regulacjami (…), chociaż w pewnym zakresie przepisy trzeba było zmienić – zwrócił uwagę dr hab. Jacek Jastrzębski.
To, co było w naszym zakresie, czyli implementacja Pracowniczych Planów Kapitałowych zostało na etapie pierwszego lockdownu przesunięte, także zdecydowaliśmy się na połączenie fazy drugiej i trzeciej wdrożenia PPK. Natomiast siły i środki przesunęliśmy na wsparcie Tarczy Antykryzysowej.
Doświadczyliśmy pracy dwudziestu godzin na dobę i dzięki tarczy udało się uratować około 3,6 mln miejsc pracy, 360 tysięcy podmiotów gospodarczych i wypłacono 68 mld złotych – podkreślił Robert Zapotoczny, reprezentujący na kongresie oprócz PFR Portal PPK również Polski Fundusz Rozwoju.
(ad)